Sanırım Korsanlar hiç beyzbol olmamasından iyidir

Sanırım Korsanlar hiç beyzbol olmamasından iyidir

Konuyu daha ilginç hale getirmek için Kulpa, Conforto’yu bir grev için arayacakmış gibi görünüyordu ama fikrini değiştirdi.

Hakemler, Conforto’nun amacı incelenebilir olmasa bile görüşmeyi devretme ve iptal etme yetkisine sahiptir. Kural kitabı ayrıca, bir top vurucuya çarparsa ancak saha vuruş alanı içine düşerse, saha vuruş olarak değerlendirilebilir.

Marlins yöneticisi Don Mattingly, hakemlerle tartıştı ve birkaç Marlin de davalarını duyurmaya çalıştı – ancak boşuna.

Sonunda bir tekrarı gördükten sonra Kulpa, oyun sonrası sahanın sahada olduğunu ve Conforto’nun grev yapması gerektiğini kabul etti.

"Daha sonra videoya baktık ve adam (Conforto) vurulmuş gibi görünen oyunlardan biriydi. . . vuruş bölgesinde sahadan vuruldu," Kulpa, Newsday’den havuz muhabiri Anthony Rieber’e söyledi.

"Adam saldırı bölgesinde vurulmuş. Onu aramalıydım," Kulpa, bir takip sorusundan sonra Rieber’e söyledi. 

Eski Mets Keith Hernandez ve Ron Darling’in yer aldığı SNY standı, Conforto’nun sahaya eğildiğini ve kararı hakemlere verdiğini kabul etti, ki bunu yapmadılar.

162’den sadece biri, ama bir şekilde unutulmaz olmasaydı Mets Beyzbol olmazdı, değil mi?

Bu makale, hakem Ron Kulpa’nın oyun sonrası yorumlarıyla güncellendi.

Francisco Lindor’un cüzdanına bakan var mı?

Mets ile süper kalın, 10 yıllık, 341 milyon dolarlık bir uzatma imzaladığı için değil, "Kötü Anne" üzerinde, Jules gibi "Pulp Fiction."

Lindor, 38 yaşındaki sezonu boyunca New York’ta olacak, yani anlaşma tamamlandığında kariyerinin dokuzuncu yılında olacak. Yine de, o sopayı kesinlikle savuracağını ve büyük bir intikam ve öfkeyle rakip atıcılara vuracağını bilmenizi istiyor.

Perşembe günü medyaya konuşan Lindor, soruyu yanıtladı: 38 yaşında nasıl bir oyuncu olacağını düşünüyorsun?

Francisco Lindor, Mets sözleşmesinin sonunda nasıl bir oyuncu olacağına dair: "Kötü bir anne olacağım."

– Tim Healey (@timbhealey) 1 Nisan 2021

Francisco Lindor, 38 yaşında nasıl bir oyuncu olacağına dair: "Kötü bir anne olacağım."

— Anthony DiComo (@AnthonyDiComo) 1 Nisan 2021

DAHA: Francisco Lindor sözleşme detayları

"Kötü bir anne olacağım," dedi Lindor.

Mets ve Lindor, 2021 için sözleşme uzatma görüşmeleri için Lindor’un dayattığı son tarih olan Açılış Günü arifesinde anlaşmaya vardı.

Gerçekten, bu Lindor için pek çok nedenden dolayı çok önemli: Oyuncu için para harika, şişirilmiş bir serbest oyuncu short stop piyasasının önüne geçiyor ve ayrıca, bekleyen olası iş durması nedeniyle endişelenmesi gerekmeyecek. Önümüzdeki kış CBA görüşmelerinden.

Lindor’un kötü bir MF’er mi yoksa sadece kötü bir MF’er mi olacağı henüz belli değil, ancak Lindor en azından onun eski olacağına inanacak kadar güvene sahip.

Fransa’da süperstar kısa stoperine ne derler biliyor musun? Peynirli bir Lindor. Ya da başka birşey.

Editörün notu: MLB oyuncuları bahar antrenmanı sırasında incinmenin garip yollarını bulmaya devam ettiğinden, bu hikaye orijinal yayınından bu yana güncellendi.

İlkbahar antrenmanıyla ilgili bir şey var ve genel olarak daha büyük sezon dışı, beyzbolda tuhaf aksilikler ve sakatlıklar ortaya çıkarıyor. İkizler’in Byron Buxton’ı bir bifteği ısırırken dişini kırıyor, sadece en son örnek.

Tür "garip bahar eğitim yaralanmaları" eski Google makinesine giriyor ve bir sürü makale çıkıyor. Ama sizi bu sorundan kurtarmak için, işte gerçekten tuhaf olanlardan bazılarının hızlı bir özeti.

2018’de Tim Tebow, fıskiyeyle talihsiz bir karşılaşmadan sonra ayak bileğini burkmuştu. Ancak Tebow bu bakımdan pek de trend belirleyici değildi.

DAHA: Bir daha asla görmeyeceğimiz 10 tek sezonluk MLB başarısı

2015’te Blue Jays’in dış saha oyuncusu Michael Saunders, hava soğumadan sprinklerlere takılıp kalıyordu. Ancak sakatlığı Tebow’unkinden daha ciddiydi – bir diz bağını yırttı.

Oyuncular yaralanmayı önlemek için cansız nesnelere dikkat etmek zorunda değiller. 2014’te bir köpeğe takılınca yaralanan Derek Holland’a sorun. 

Holland’ın düşüşünden bir yıl önce, A’lardan Michael Taylor sakızı atmaya çalışırken parmağını kestiğinde geriye dönük Hold My Beer Ödülü’nü kazandı. 

Ve Rays’in atıcısı David Price’ın 2012’de başını çok fazla havluyla silerek boynunu incittiğini de unutmayalım.

Ancak tüm bunlar gerçekleştiğinde, zaten sevimli bir tuhaf olan Hunter Pence, tüm zamanların tuhaf bir yaralanmasının emektarıydı. Bakın, 2008’de cam bir kapıdan içeri girdiğinde her yeri kesilmişti. 

Sonra, 2007’de Cubs’ın Kerry Wood’unun jakuziden düştüğünde yaralandığı ve 1994’te Brewer’lardan Steve Sparks’ın bir telefon rehberini yarıya indirmeye çalışırken omzunu çıkardığı zaman vardı. 

Bir de genç John Smoltz’ün bir gömleği giyerken ütülemeye çalıştığında göğsünü yaktığına dair şehir efsanesi var. Ancak, adil olmak gerekirse, Smoltz gerçekte olanın bu olmadığını söylüyor.

Oyuncular bahar antrenmanına gelmeden önce bile, sezon dışı, insanları başka şekillerde kendilerine zarar verebilecek konuma getirme eğilimindedir. 2017-18 sezonunda, Royals menajeri Ned Yost, avlanmak için kullanılan bir ağaç standını tamir ederken düşerek neredeyse ölüyordu. Ve bundan bir yıl önce, Royals sürahi Brian Flynn bir ahırın çatısından düştükten sonra sekiz hafta kaçırdı. (Not: Kraliyetlerle ilişkiliyseniz, lütfen yüksek yerlerden kaçının.)

Bahar antrenmanları genellikle sıkıcıdır çünkü oyunlar anlamsızdır ve istatistikler sayılmaz, bu nedenle ucube yaralanmaları saymak, Açılış Gününe kadar zaman geçirmek için kesinlikle değerli bir yoldur.

MLB yakında Thor’un gazabını hissedebilir.

MLB taraftarları, ligin karartma kısıtlamalarıyla uğraşmak zorunda kalmanın acısını ve işkencesini biliyor. Mets atıcısı Noah Syndergaard, acınızı hissettiğini bilmenizi istiyor.

Mets’e yeni başlayan oyuncu takımdan uzakta ve Tommy John’un ameliyatından sonra rehabilitasyona devam ediyor, ancak Perşembe günü ev sahibi açılış maçında adamlarının oynamasını görmek istedi. Syndergaard, Instagram hikayesinde, onları izlemeye çalışırken, ancak karartma kurallarına göre vurulma deneyimini anlattı.

Noah Syndergaard bile MLB’nin karartma kısıtlamalarından muaf değil. pic.twitter.com/lkd2Axk2Wt

— Sporting News (@sportingnews) 8 Nisan 2021

"Ev açılışını izlemeye çalışıyorum," Syndergaard, Mets-Marlins eşleşmesine fiske atmaya çalıştığını söylüyor. Oyunun karartıldığını fark eder.

DAHA: MLB karartma kısıtlamaları, açıklandı

"Boğalar—," diyor. "Sanırım s-ty Pirates izleyeceğim."

Syndergaard, Mets’in bahar eğitim tesislerinin bulunduğu Port St. Lucie, Fla.’daysa, şehir tüm Florida beyzbolları için karartma bölgesinde olduğundan, Marlins yayınlarının kesilmesiyle karşı karşıya kalır.

Ülke çapındaki hayranlar, pazar içi ve dışı oyunlara getirilen kısıtlamalar nedeniyle beyzbol izleyememe konusundaki nefretlerini uzun süredir paylaşıyorlar. Bunu aşmanın birkaç yolu vardır, ancak bunların hiçbiri kolay değildir ve çoğu size oldukça pahalıya mal olur.

Syndergaard da Mets’in Marlins karşısında tartışmalı 3-2’lik bir galibiyet almasıyla iyi bir maçı kaçırdı.

Syndergaard’ın sezonun ilerleyen saatlerinde UCL ameliyatından döndüğü için ekiple geri dönmesi bekleniyor.

Yine de beyzbol izleyememek çok kötü – özellikle de bir beyzbol oyuncusuysanız.

Sanırım Korsanlar hiç beyzbol olmamasından iyidir.

Francisco Lindor çantanın etrafında oynamaya alışkın. Ama şimdi bunu güvence altına aldı.

Açılış Günü’ndeki gece yarısı grevinden hemen sonra, Mets ve süper yıldız kısa stoper, Lindor’u 2031 sezonu boyunca Büyük Elma’da tutacak 10 yıllık 341 milyon dolarlık bir sözleşme üzerinde anlaştılar. Mets hayranları nefesinizi verin ve sevinin. 

Tecrübeli sezon dışı hamleleri seriye hayat verirken, Steve Cohen ve Mets 2021 MLB sezonunda net bir mesajla çaldı: Bunlar babanın Mets’i değil. Taraftarların Wilpon sahiplik grubuna akıllı finansal kararlar alması ve evden kaçma hamleleri yapması için yalvardığı günler geride kaldı (punto amaçlanmamıştı). 

DAHA: Mets hayranları her yerde Lindor haberleriyle heyecanlandı

En önemli şey – kazanmak – New York için henüz gelmedi, ama en azından doğru yönde ilerliyorlar.

Elbette, anlaşmanın imzalanmasından önceki son birkaç saat biraz dramatikti. Anlaşmanın kelimenin tam anlamıyla 11. saatte kabul edildiği ve Lindor’un dayattığı Açılış Günü son teslim tarihinin zilinde geldiği bildirildi. 

Mets’ten daha azını bekler miydiniz? 

2022 MLB sezonunda başlayan anlaşma hakkında bilmeniz gerekenler:

Francisco Lindor sözleşme ayrıntıları

Birden fazla rapora göre, Lindor ve Mets, Lindor’u 37 yaşında olan 2031 sezonu boyunca Mets üniforması içinde tutacak 10 yıllık 341 milyon dolarlık bir anlaşma üzerinde anlaştılar. MLB oyuncuları tarafından imzalanan son mega anlaşmalar gibi, bu da birkaç çan ve ıslık içeriyor.

The NY Post’tan Joel Sherman’a göre, Lindor 2032 ile 2041 arasında yılda 5 milyon dolar ertelenmiş para ile yılda 32 milyon dolar alıyor. Lindor ayrıca 21 milyon dolarlık imza bonusu alıyor ve hepsi 341 milyon dolara kadar çıkıyor.

Yıl Para (ertelenmiş)
(İmza bonusu) 21 milyon dolar
2022 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2023 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2024 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2025 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2026 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2027 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2028 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2029 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2030 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
2031 32 milyon dolar (5 milyon dolar)
Toplam 341 milyon dolar (50 milyon dolar)

Spotrac.com ve medya raporlarına göre sözleşme detayları. 

Lindor, 10 sezonun her birinde yılda 32 milyon dolar alıyor ve her yıl 2032-41’e ertelenen 5 milyon dolar. Ayrıca 21 milyon dolarlık imza bonusu. 341 milyon dolara ulaşırsınız. #Mets

— Joel Sherman (@Joelsherman1) 1 Nisan 2021

Sherman ayrıca anlaşmanın, Lindor’un takas edilemeyeceği 15 takımdan oluşan bir liste ile sınırlı bir takas yapmama şartı içerdiğini bildirdi.

Lindor’un sözleşmesi 15 takıma takas yasağı ile gelecek. #Mes

— Joel Sherman (@Joelsherman1) 1 Nisan 2021

Anlaşma, Lindor’u 37 yaşındaki sezonu boyunca New York’ta kilitler ve her şey düşünüldüğünde bu fena sayılmaz. Lindor, 35 ila 37 sezon arasında gerilese bile (çoğu süperstarın yaptığı gibi) Mets, yeni bir sahip ve umutsuz bir kazanan için umutsuz bir hayran kitlesi için şimdi açık olan bir pencerede, şimdi en iyi döneminde bir yıldız alıyor.

Ve bu harika.

New York Mets, Ocak ayında gişe rekorları kıran bir anlaşmayla kısa forvet Francisco Lindor’u satın aldı.

Çarşamba günü, saatin, All-Star’ın bir anlaşma yapmak için kendisinin belirlediği son tarih olan Açılış Günü’ne ulaşmasından yaklaşık bir saat önce, ekip, birden fazla kaynağa göre, onu on yıl boyunca 341 milyon dolar olarak kilitledi. Haber, her iki tarafın da hareketsiz kaldığına dair söylentilerin dolaşmasından yaklaşık bir saat sonra geldi. Ama sonra kapılar açıldı ve para aktı ve Mets yıldız iç saha oyuncusuna imza attı.

Lindor, 10 sezonun her birinde yılda 32 milyon dolar alıyor ve her yıl 2032-41’e ertelenen 5 milyon dolar. Ayrıca 21 milyon dolarlık imza bonusu. 341 milyon dolara ulaşırsınız. #Mets

— Joel Sherman (@Joelsherman1) 1 Nisan 2021

FOSTER: 2021 MLB sezonunda gerçekten görmek istediğim 21 şey

Sözleşme, 27 yaşındaki dört kez All-Star, iki kez Gold Glove ve iki kez Silver Slugger’ın bu sezondan sonra serbest oyuncu olmaya ayarlanmasıyla 2022’de başlıyor. SNY’den Andy Martino’ya göre, sınırlı bir ticaret yasağı maddesi içeriyor ve devre dışı bırakma yok.

Lindor’un anlaşması onu ligin en zengin kontratı için Mike Trout (426,5 milyon $) ve Mookie Betts’in (365 milyon $) arkasında ve diğer kısa oyuncu Fernando Tatis Jr.’dan 1 milyon 1 milyon dolar önde üçüncü sıraya koyuyor. Ve SNY’ye göre, David Wright (sekiz yıl, 138 milyon $) ve Lindor’un takım arkadaşı ve iki kez Cy Young kazananı Jacob deGrom (beş yıl, 137.5 milyon $) önünde Mets franchise tarihindeki en büyük sözleşme uzatması.

Mets’in yeni sahibi Steven Cohen’le birlikte işler oldukça değişiyor. Önceki sahibi altında, kulüp özgürce harcama zihniyetinde değildi. Citi Field’da değişim rüzgarları var (sadece sahada esen rüzgarlar değil).

Birkaç gün önce Cohen, Lindor’la dışarıda yemek yemekten ve mantı ve tavuk parmıyla kontratını uzatmaktan bahsetti. İki taraf para ve vade açısından birbirinden farklı göründükten sonra, Twitter’da sayıların ne olması gerektiğini kitle kaynaklı olarak paylaştı. Ve şimdi, Mets’in 2011 Ulusal Lig vuruş şampiyonu Jose Reyes’den bu yana sahip olduğu en iyi kısa stoperi kilitledi.

Tabii ki Twitter çok mutluydu – Perşembe günü Nationals’a karşı sezon açılışında uyuması gereken Lindor’un bazı takım arkadaşları da dahil.

Uyuyamıyorum… Yarın #OpeningDay ve @Lindor12BC uzantısıyla ilgili haberler?!?!? #LGM

– James McCann (@McCannon33) 1 Nisan 2021

Francisco Lindor!!!!!! Bu kadar!! İşte o tweet!!!!!

— Taijuan Walker (@tai_walker) 1 Nisan 2021

Francisco Lindor !!!!!! Bu kadar!! İşte o tweet!!!!!

— Taijuan Walker (@tai_walker) 1 Nisan 2021

Evet, Francisco Lindor’un sözleşmesi 2032’de sona erdiğinde Mets, Bobby Bonilla’ya ödeme yapmaya devam edecek.

— Danny Vietti (@DannyVietti) 1 Nisan 2021

HİÇ Mets için oynanacak böyle bir senaryo hayal ettiniz mi? Mets hayranı olmanın tam zamanı. MUTLU AÇILIŞ GÜNÜ! #Lindor #Mets

— Darren Meenan (@DarrenJMeenan) 1 Nisan 2021

#Mets Francisco Lindor 777 kariyer maçı oynadı.Francisco Lindor – .285/.346/.488896 vuruş, 344 ekstra temel vuruş, & 138 ev sahibiCal Ripken Jr. – .292 / .355 / .489873 vuruş, 320 ekstra temel vuruş, & 125 ev sahibiLindor, çalıntı üslerde Ripken’in başında, 99’dan 8’e. https://t.co/lc1oElHbNQ

— Ryan M. Spaeder (@theaceofspaeder) 1 Nisan 2021

Mets/Lindor haberi ET gece yarısından sonra patlarsa, kaç Mets hayranı gizlice dehşete düşerdi, bu bir şekilde acımasız bir 1 Nisan şakasıydı?

— Ryan Fagan (@ryanfagan) 1 Nisan 2021

Francisco Lindor’un Mets ile son oyununu oynadığı dünya: pic.twitter.com/5UlqlrorNO

— Jacob Resnick (@Jacob_Resnick) 1 1xbet apple Nisan 2021

Güven ve görselleştirme uzun bir yol kat edebilir.

Mets en son 2015’te bir Dünya Serisinde yer aldı, en son 1986’da bir Dünya Serisi kazandı ve genel olarak son hafızada en yılanlı beyzbol takımlarından biri olarak kabul edildi. 

Eh, yine 86’daymış gibi kutluyorlar – tek yol, çok daha erken. Çarşamba günü yayınlanan videolarda, Mets finali garantiledikten sonra savunma ve World Series kutlamaları yapıyordu.

🚨🚨🚨🚨🚨🚨Mets, Game 7 World Series’in finalini yakalamayı kutluyor. Bunun için sesi sonuna kadar isteyeceksiniz. pic.twitter.com/0GGYrHLBsU

— Deesha (@DeeshaThosar) 10 Mart 2021

Mets savunma tatbikatlarını tamamladı ve Dünya Serisinin 7. Oyununu kazanmış gibi davrandı 🤣🔊 pic.twitter.com/vazIkWa8yi

— SNY (@SNYtv) 10 Mart 2021

Bu durumsal tatbikatın son tekrarı için Mets, Dünya Serisinin 7. Maçında iki çıkışla dokuzuncu sıranın sonundaymış gibi davrandılar.— Justin Toscano (@JustinCToscano) 10 Mart 2021

DAHA: Lindor ticari notları – Mets süperstarı, Cleveland ağlıyor

Mets yöneticisi Luis Rojas, simüle edilen yarışmanın amacının, Mets oyuncularının ciddiye aldığı bir görev olan 27 çıkışı hata yapmadan tamamlamak olduğunu açıkladı.

Dom Smith, bir saha tatbikatından sonra Dünya Serisini kazanmış gibi kutlayan Mets’te:— SNY (@SNYtv) 10 Mart 2021

Kasabada yeni bir patron ve Mets’in kış boyunca Francisco Lindor ve Carlos Carrasco için büyük bir takas yapmasıyla New York için iyimser olmak için pek çok neden var.